Замовити дзвінок Замовити презентацію Поставити запитання

Прогнози 2019: відкритий банкінг, транскордонні перекази та платежі в реальному часі

У 2018 році в країнах Євросоюзу почала діяти оновлена платіжна директива PSD2. Дана директива була випущена з метою створення більш прозорого та відкритого ринку платежів в Європі, націленого на інновації, конкуренцію та безпеку.

27 Лютого 2019

Прогнози 2019: відкритий банкінг, транскордонні перекази та платежі в реальному часі

В минулому році в сфері фінансової індустрії світу багато що змінилося. PSD2 став причиною появи різних інноваційних технологій. Наприклад, створення API, що стали центром фінансових сервісів, які обумовлені необхідністю більшої зручності та простоти для кінцевого користувача. 

PSD2: потенційні можливості 2019 року

На сьогодні PSD2 діє вже більше року і бізнесу все більш комфортно працювати з цим стандартом. Фінансові інститути починають повною мірою усвідомлювати можливості PSD2, які потенційно можуть відкритися для їх бізнесу та клієнтів. У 2019 ми, ймовірно, все частіше будемо бачити партнерство між великими банками і невеликим фірмами, в якому життєво важливу роль відіграє відкритий банкінг.

Дослідження Accenture показало, що в 2018 році більше 80% банків по всьому світі інвестували у відкритий банкінг, а близько 90% банків планують побудувати в цьому році екосистеми, використовуючи платформи третіх сторін. Крім того, 77% респондентів заявили, що вони в тій чи іншій мірі брали участь в проектах по відкритому банкінгу в минулому році, або ж планують брати участь в цьому році.

В Україні також в минулому році відкрилася перша інкубаційна програма відкритого банкінгу для fintech-стартапів — Open Banking Lab. Мета програми — створити проекти, які покращать банківський сервіс і взаємодію банків з клієнтами, використовуючи відкриті дані. Програма організована 1991 Open Data Incubator спільно з НБУ і ОТП Банком.

Завдяки поширенню API, традиційні фінансові інститути і невеликі стартапи можуть винайти ще більш інноваційні рішення для кінцевого користувача. 2019 стане роком, коли переваги PSD2 розкриються повністю. Платіжна екосистема — це один із сегментів фінансової індустрії, який побачить значні зміни.

Транскордонні платежі: автоматизація, прозорість і простота

Сегмент транскордонних платежів — один з тих, який вже відчув значний приріст інвестицій в розвиток можливостей API. Завдяки зростаючій адаптації API технологій, транскордонні платежі ймовірно стануть більш безшовним і прозорими.

Недавня торгова війна між Visa і Mastercard за залучення технологій транскордонних платежів фірми Earthport демонструє, наскільки конкурентною є ця область. Дана подія, як і безліч інших кейсів, показує зростаючий інтерес великих гравців до ніші транскордонних платежів. Онлайнові платежі також є важливою ключовою характеристикою для багатьох провайдерів фінансових сервісів — особливо, коли справа доходить до забезпечення більшої прозорості в процесі проведення транзакцій. 

2019 і далі: ще більш широкі можливості для платіжних сервісів?

Провайдери фінансових сервісів мають всі підстави для оптимізму, враховуючи потенціал PSD2 і API. Завдяки фундаменту, закладеному технологіями PSD2 і API, в цьому році варто очікувати ще більш тісної співпраці між великими традиційними інститутами і невеликими фінтех-стартапами. Результатом такої співпраці стануть більш досконалі рішення як в В2В, так і В2С-сегментах.

Очевидно, що платежі в реальному часі стають нормою. Також стандартом стає використання підвищеного рівня безпеки завдяки розширеній біометричної аутентифікації. І завдання учасників ринку — легко підключатися і адаптуватися до цих вимог бізнесу і кінцевих користувачів. 

По матеріалам

Підпишіться на розсилку новин: