Замовити дзвінок Замовити презентацію Поставити запитання

Блокчейн стає одним із стовпів розвитку fintech-індустрії

Технології сьогодні охоплюють всі сфери глобального бізнесу, в тому числі й індустрію фінансових послуг. І саме завдяки різним технологічним рішенням фінтех стає галуззю, що найбільш швидко еволюціонує в нинішнє десятиріччя. Маючи в своєму розпорядженні всього лише надійне підключення до інтернету, а також комп'ютер або смартфон, будь-який бажаючий може проводити банківські операції, торгувати на фондовому ринку, здійснювати онлайн-платежі, змінювати валюту, залучати фінансування і багато іншого.

26 Лютого 2019

Блокчейн стає одним із стовпів розвитку fintech-індустрії

Сьогодні величезний вплив на фінансову індустрію має блокчейн. Згідно з дослідженням компанії PricewaterhouseCoopers, майже 80% організацій в галузі фінансових послуг планують впровадження блокчейна до 2020 року. У свою чергу, дослідження від Accenture і McLagan показало, що більшість великих банків теж мають намір в найближчі роки інтегрувати блокчейн в свою фінансову діяльність.

Найбільш важливу роль блокчейн може зіграти в істотному скороченні випадків шахрайства та кібератак у фінансовій системі. За рахунок децентралізованої мережі, в якій фінтех-компанії передають захищену від внесення змін інформацію, блокчейн знижує ризик витоку даних та інших шахрайських дій. При цьому всі зацікавлені сторони негайно дізнаються про всілякі відхилення в фінансових транзакціях.

Ще одним важливим досягненням блокчейну є поява смарт-контрактів (Smart Contracts), які гарантують, що обидві сторони виконають зобов'язання по угоді і не зможуть обдурити один одного.

Величезні перспективи блокчейна у використанні на фондовому ринку, де він дозволяє усунути торгівлю фальшивими акціями, зменшити час обробки і нарахування, знизити число посередників.

Своє застосування блокчейн також знаходить в системі транскордонних мікроплатежів. За статистикою, приблизно 25% світового ринку грошових переказів знаходиться під контролем Western Union і MoneyGram. Однак фінтех-стартапи, які будують свої сервіси грошових переказів на основі blockchain, задовольняють попит на мікроплатежі в форматі P2P. Це знижує вартість комісій при здійсненні грошового переказу.

Ще один напрямок розвитку фінансової індустрії — токенізація на базі блокчейн-технології. І хоча зараз залучення інвестицій на базі ICO часто буває шахрайським, це лише свідчить про недостатній рівень розвитку ринку. Широке поширення блокчейна у фінансовій індустрії призведе до саморегулювання фінансової системи.
Підпишіться на розсилку новин: