Замовити дзвінок Замовити презентацію Поставити запитання

Майбутнє біометричної аутентифікації в фінтех – за мультимодальністю

В даний час біометрична аутентифікація впевнено витісняє традиційні способи підтвердження особи, такі як паролі та PIN-коди. Цьому є безліч причин: біометрія зручніше і швидше в користуванні, немає ризику забути складний пароль, до того ж секретне слово або PIN-код легко підглянути.

14 Лютого 2019

Майбутнє біометричної аутентифікації в фінтех – за мультимодальністю

Консультаційна група Goode Intelligence прогнозує, що клієнти банків будуть використовувати біометричні дані в якості головного методу ідентифікації для доступу до банківських послуг вже з 2020 року.

Найбільш популярною сьогодні є аутентифікація за допомогою сканера відбитків пальців. Завдяки такій технології клієнти можуть використовувати свій відбиток в якості пароля для мобільного банківського додатка, що позбавляє їх від необхідності введення громіздкого текстового пароля.

Вочевидь біометрична аутентифікація буде використовуватися в різних сценаріях. Мова йде не тільки про перевірку справжності в мобільних банківських додатках, але також про зняття готівки в банкоматах або звернення в банк по телефону.

Але дилема в тому, що в сегменті банківських додатків, банкіри повинні думати не тільки про зручність користувачів, але і про безпеку їх фінансових ресурсів, оскільки останнє набагато важливіше.

Сьогодні існують різні способи біометричної аутентифікації. Крім відбитків пальців можуть застосовуватися тривимірна модель особи, райдужна оболонка ока, малюнок вен на руці, голос, серцебиття, аналіз поведінки при роботі з онлайн-або мобільним додатком та інші.

При цьому зчитування відбитків пальців є найменш безпечним методом. Відомо, що хакери змогли «обдурити» датчик Touch ID в iPhone 5s вже через пару днів після виходу пристрою на ринок. Для цього вони просто роздрукували оригінальний відбиток пальця з здатністю 2400 dpi. Тим більше, що отримати ваш відбиток не проблема, напевно весь корпус смартфона просто усіяний ними. Звичайно ультразвуковий датчик обдурити дуже непросто, а ось стандартні ємнісні досить легко.

В останній серії смартфонів від Apple сенсори відбитків пальців відсутні, замість них інтегрована система тривимірного сканування особи, однак і тут є слабке місце. Так, сам виробник визнає, що новітні iPhone X/Xs не здатні розрізняти близнят. Не будемо також забувати, що чужа людина може отримати доступ до смартфону, коли власник, наприклад, спить, просто приклавши його палець до сканера, або розмістивши на пару секунд напроти обличчя.

Який же вихід? Очевидно, що повернення до застосування текстових паролів вже не буде. Оптимальне рішення лежить в мультифакторній біометричної аутентифікації, тобто комбінації декількох видів біометричних характеристик. Наприклад, це може бути підтвердження особи власника за відбитками пальців і голосу, по розпізнаванню обличчя і райдужній оболонці ока, і т. д.

Згідно з дослідженням видання FindBiometrics, майже третина опитаних вважає, що майбутнє саме за мультифакторними технологіями аутентифікації. І перші апаратні системи такого роду вже з'явилися: рішення Intelligent Scan від Samsung поєднує в собі сканування обличчя з розпізнаванням райдужної оболонки ока. У користувача це не викликає будь-яких незручностей, оскільки він просто дивиться в камеру смартфона, і апарат розблокується. Крім того, в США банківська компанія Wells Fargo нещодавно запустила експериментальну систему біометричного сканування голосу і обличчя для перевірки справжності своїх клієнтів.

Великі фінансові компанії сьогодні розглядають саме багатофакторну біометрію в якості перспективи для підтвердження особи своїх клієнтів. Тому банки почали працювати з технологічними стартапами з метою створити надійні системи аутентифікації, які стануть ключем до мобільного банкінгу.

Підпишіться на розсилку новин: