Замовити дзвінок Замовити презентацію Поставити запитання

Вісім фінтех-трендів, що будуть домінувати в 2019

Яким буде FinTech завтра? У цій області, що швидко розвивається, вчорашні інновації дуже скоро перетворюються на звичайні реалії, а ще через деякий час — безнадійно застарівають. Якщо ви прагнете йти в ногу, то швидко відстанете. Щоб вирватися вперед або хоча б не відставати, вам потрібно заглянути в майбутнє і впроваджувати ті рішення, які сьогодні тільки промальовуються.
Нижче наведені вісім трендів з сфері Fintech, що будуть домінувати в 2019 році.

11 Січня 2019

Вісім фінтех-трендів, що будуть домінувати в 2019

1. Цифрові банки

Традиційно банки є фізичними установами, які надають фінансові послуги. Але тепер, завдяки фінтех-технологіям, ці установи мігрували з фізичного простору у віртуальний. У них немає традиційного офісу для клієнтів і немає філій.

Digital-only банки набирають популярність, оскільки їх замовники можуть отримувати послуги, не виходячи з дому чи офісу. Згідно з прогнозами, відвідування банків в філіях до 2022 року скоротяться на 36%, разом з тим обсяг мобільних транзакцій зросте за той же період на 121%.

Але оскільки мобільні додатки забезпечують більш низьку вартість транзакцій і велику економію коштів порівняно з їх фізичними аналогами, банки теж отримують вигоду.

Серед прикладів таких цифрових банків можна назвати Revolut і Monobank. Їх користувачі виконують всі фінансові операції за допомогою програми в своєму мобільному.

Станом на 2018 рік Revolut налічує понад 2 мільйони користувачів і щодня збільшує це число на кілька тисяч. Число клієнтів Monobank в кінці 2018 року досягла 500 тисяч.

2. Біометричні технології

Фінансовий сектор завжди представляв інтерес для шахраїв, саме тому безпека є головним пріоритетом для фінтех-компаній.

Для боротьби з шахрайством фінтех-розробники почали застосовувати біометричні технології. Крім того, використання біометрії полегшило і прискорило аутентифікацію для клієнтів. Адже тепер користувачеві не потрібно запам'ятовувати паролі. Для біометричної аутентифікації сьогодні використовуються вбудовані в смартфон сканери відбитків пальців, а також камера смартфона для сканування райдужної оболонки ока або обличчя.

3. Блокчейн

Одним з найважливіших подій у сфері фінтех є впровадження блокчейн-технологій. Винахід криптовалюти кардинально змінив ситуацію в фінансовому світі.

Блокчейн поступово проникає в традиційну банківську систему. Однією з причин цього є скорочення обсягу паперової роботи, оскільки технологія здатна оновлювати цифровий реєстр в режимі реального часу, зберігаючи всі записи в незмінному вигляді.

Потенціал технології блокчейн настільки великий, що близько 90% великих банків Північної Америки і Європи сьогодні аналізують цю технологію в контексті здійснення платежів. Згідно з дослідженням IBM, очікується, що близько 65% банків впровадять технологію в 2019 році.

4. Цифровий помічник на базі штучного інтелекту

Чи знайома вам ситуація, коли ви телефонуєте в банк для вирішення будь-якої проблеми і в підсумку очікуєте відповіді так довго, що ваше запитання вже стає неактуальним? Голосовий помічник на базі штучного інтелекту покликаний усунути подібні незручності. Центри обробки викликів планують використовувати роботів для більш швидкого і ефективного перенаправлення викликів.

Також голосові помічники будуть застосовуватися для виконання деяких банківських функцій. Дана технологія дозволить замовникам отримувати різну інформацію про банківські послуги, яка включає розрахунок відсотків по кредиту, отримання останніх новин з фінансового ринку і пошук найближчих філій або банкоматів.

Чатбот вже набули популярності, оскільки дозволяють клієнтам спілкуватися в режимі реального часу і швидко отримувати відповіді. Крім того, боти використовуються для виявлення фрода.

5. Міць автоматизації

Хоча більшість співробітників бояться автоматизації, оскільки ця технологія може залишити їх без роботи, штучний інтелект вже успішно використовується банками для підвищення ефективності. Згідно з прогнозами аналітиків, друга хвиля автоматизації та впровадження штучного інтелекту повинна пройти в найближчі кілька років. В результаті машини будуть виконувати від 10% до 25% банківських операцій.

Автоматизація дозволить підвищити продуктивність і зменшити кількість помилок, пов'язаних з людським фактором. Крім того, вона дозволить працівникам фінансового сектора зосередитися на завданнях, що вимагають творчих і розумових здібностей. У свою чергу, для клієнтів це означає більш високу ефективність обслуговування в банківських системах.

6. Кінець ери паперових грошей

Пройшли ті часи, коли для шопінгу доводилося носити з собою пухкий гаманець. Число безготівкових платіжних рішень сьогодні просто величезне, особливо після появи криптовалюти.

Як приватні особи, так і компанії вважають за краще використовувати альтернативні рішення замість традиційних банківських систем. Це дозволяє їм мінімізувати або ж взагалі уникнути будь-яких обмежень при проплати.

7. Еволюція кредитування на основі даних

Великі дані відіграють важливу роль в будь-якій галузі, і фінансова індустрія не є винятком. В результаті фінтех революції банки замінили кредитний рейтинг FICO (Financing Corporation) на так звану технологію кредитування даних.

Рейтинги FICO відходить у минуле, оскільки за допомогою кредитування на основі даних банки тепер отримують доступ до різної корисної інформації з метою створення кращої моделі кредитування. Таким чином вони можуть визначити відповідність вимогам при видачі кредиту.

8. Фінансове партнерство

У фінансовому світі потрібно рухатися на крок попереду ринку, щоб утриматися на плаву. Саме тому великі банки нерідко змушені тісно співпрацювати з інноваційними стартапами. Така співпраця є дієвим способом швидкого і ефективного впровадження нових технологій, орієнтованих на клієнта.

Тенденції в сфері фінтех покликані зробити фінансовий сектор більш ефективним і зручним, а також зменшити число збоїв. Технологія продовжує розвиватися, і хто знає, що фінтех-розробники винайдуть завтра?

 

По материалам Espeo Software

Підпишіться на розсилку новин: